Výměna obecního bytu

15.6.2010 - Do poradny se dostavil klient s problémem, který se týká výměny bytu. Má obecní byt od ÚMOb Slezská Ostrava a chce se přestěhovat do Poruby, také do obecního bytu. ÚMOb Poruba žádost ohledně výměny bytu již schválila, ale na Slezské Ostravě se stále nevyjádřili. Když se ostatní nájemníci v domě dozvěděli, že se chce klient stěhovat a že místo něj bude bydlet spořádaná Romka s 1 dítětem, která vždy pracovala, sepsali petici a chtějí výměně zabránit.  Klient tvrdí, že bytová komise na Slezské Ostravě, která 12. 4. 2010 zasedala, výměnu zamítla (oficiálně však ještě nic neví) a řekli mu, že ještě 22. 4. musí rozhodnout rada. Klientovi se postup radnice nelíbí, má pocit, že se zde nepostupuje podle práva a žádá o radu, kam se ještě případně obrátit.

15.6.2010 – Do poradny se dostavil klient s problémem, který se týká výměny bytu. Má obecní byt od ÚMOb Slezská Ostrava a chce se přestěhovat do Poruby, také do obecního bytu. ÚMOb Poruba žádost ohledně výměny bytu již schválila, ale na Slezské Ostravě se stále nevyjádřili. Když se ostatní nájemníci v domě dozvěděli, že se chce klient stěhovat a že místo něj bude bydlet spořádaná Romka s 1 dítětem, která vždy pracovala, sepsali petici a chtějí výměně zabránit.  Klient tvrdí, že bytová komise na Slezské Ostravě, která 12. 4. 2010 zasedala, výměnu zamítla (oficiálně však ještě nic neví) a řekli mu, že ještě 22. 4. musí rozhodnout rada. Klientovi se postup radnice nelíbí, má pocit, že se zde nepostupuje podle práva a žádá o radu, kam se ještě případně obrátit.

Doporučení:

Ve výměně bytů by neměl být žádný problém. Nikdo nemůže klientovi nakázat, s kým si má byt vyměnit. Bude rozhodující, až se dozví usnesení rady. Pokud by rada výměnu bytu zamítla, bylo by nejlepší, vycházel z uvedených důvodů, proč k výměně nemá dojít. Pokud by byla jedinou překážkou skutečnost, že novou nájemnicí by byla Romka, může se klient obrátit na Policii s tím, že se jedná o diskriminaci.

  1. Autor: Michaela Petroušová

    2.1.2011 - 17.16

    Dobrý den, zaujal mne článek ohledně obecního bytu. Mám také zájem o byt, ale momentálně nejsem v dobré finanční situaci. Za chvíli mi končí mateřská, mám dvě děti a nevím, zda mám na byt nárok. S prací problém nemám. Mohli byste mi napsat, jaké jsou podmínky k získání bytu a jak velké se platí kauce nebo jiné poplatky? Mockrát děkuji za odpověď.

  2. Autor: redakce

    3.1.2011 - 9.22

    Vážená paní Petroušková, co se týče podmínek k získání obecního bytu, je potřeba se obrátit přímo na městský úřad, kde by Vám měli sdělit veškeré informace.

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa