Začalo jaro – je čas na úklid v centru

12.4.2010 - Dodatek k článku z časopisu Ostravak III/2010

Ukázkový přechod pro chodce, tak jak by to mělo vypadat všude, můžeme vidět u mateřské školky na Poděbradově ulici, kde je přechod označen dopravní značkou i zřetelnou zebrou.

 

Nejenom přechod na ulici Švabinského, který by potřeboval domalovat bílou zebru, ale i mnohé jiné přechody v centru by potřebovali po zimě poopravit.

 

Chybějící přechod u divadla Jiřího Myrona na ulici Čs. legií.

 

Po celé délce ulice Miličova nenajdete přechod pro chodce vůbec a na ulici Mlýnské od Nádražní až po Poštovní ulici přechod také zcela chybí.

 

Parkování na chodnících na Stodolní ulici , patří již ke každodenní rutině.

 

Parkující auta na Stodolní ulici, která nedodržují či zcela ignorují maximální dobu parkování (tj. 30 minut nebo 1 hodina), mnohokrát nemající za předním sklem ani časový parkující kotouč, nikomu na městě asi nevadí.

 

A takto dnes vypadá kdysi zrekonstruovaná ulice Stodolní…Že by ji chodci a tanečníci tak zničili?

 1. Autor: Tencokida Hnuj

  22.4.2010 - 13.54

  …Tedy hluší a slepí příslušníci Městské policie, kteří svým ignorantstvím a zjevným lajdáctvím patří k největším vyžírkám městské kasy. Já jim říkám "komické dvojky bez kormidelníka ". Ale vážně. V Praze platí vyhláška, kdy za pohození špačku či žvýkačky na veřejném prostranství (mimo místa tomu určená, milí strážci zákona, samozřejmě) můžete dostat pokutu. Stodolní ulice se v pátek a v sobotu večer zaplní vším možným sajrajtem a to za tiché asistence výše zmíněných dvojic. Však co, ráno naklušou Technické služby a uklidí to. Ano uklidí. Za peníze daňových poplatníků. Tedy za ty stejné peníze, z kterých jsou placeni ti, kteří mají v popisu práce mimo jiné to, aby dbali nad pořádkem ve městě. Což platí i o zničených chodnících – díky parkování těžkých aut. Ptám se tedy – dělají to Městští strážci nepořádku schválně, že si zaměstnání pletou s "progulkou po bulvare" či je to dáno jejich genetickou výbavou ? V obou případech bych navrhoval totéž – odeslat je na Úřad práce. Ne však na kontrolu, zda je i tam dodržován pořádek, ale k evidenci.

 2. Autor: Tencokida Hnuj

  13.5.2010 - 9.48

  Budu kandidovat v příštích komunálních volbách. Chtěl bych se stát ředitelem Městské policie. Zde je můj volební spot : http://www.youtube.com/watch?v=C570byQCLpI
  ….takto vidím svou práci pro blaho obce, tedy vás všech. Díky za vaši podporu. Jak vidno z mého spotu, pouze ve mně máte záruku, že Městská policie bude opět fungovat ke spokojenosti Ostravaku a Ostravaček, o malych Ostravačkach a Ostravačcich ani nemluvě..

 3. Autor: Your Mum

  8.4.2011 - 13.56

  Tencokide, kaj sou sliby a předsevzetí? V parlamentu utopene v kantyně co?

Vložení komentáře


Další články

 • Začalo jaro – je čas na úklid v centru
 • Co trápí obyvatele Fifejd?
 • Mrtvé dědictví. Kdo přebírá zodpovědnost?
 • Začalo jaro – je čas na úklid v centru
 • Opět tři vykřičníky, a čím dál tím dražší
 • Kultura Masarykova náměstí: srdce města, nebo místo „balkánské kultury“?
 • Ostravak vyzývá: Pane primátore a pane starosto, pojďte s námi bydlet
 • Jan Becher je nejenom ředitelem Domu knihy Librex v Ostravě, ale i sympatickým Ostravanem
 • Stromy do města patří, pane primátore! Kácení už bylo dost – bez zeleně město umírá
 • Aupark: investor natahuje lhůty, město je k němu stále tolerantní
 • Podpora občanů prodejny Zdravá výživa
 • Postřehy

  • Nešvar měsíce

  • Každý z nás, když jede kamkoliv na výlet či dovolenou, má tendenci dovézt si něco na památku. Nějaký suvenýr, který nám místo bude navždy připomínat. Od moře třeba mušličku, z hor kamínek a z Ostravy třeba přímo dlažební kostku…

   Rozpadající se nová dlažba na Masarykově náměstí velkým výběrem volně se povalujících upomínkových předmětů různé velikosti a tvarů přímo vybízí chodce k tomu, aby si nějaký ten „suvenýr“ odtud na památku odnesli.

   Možná samotné město v rámci rozvoje turismu podpoří akci Na památku z centrálního náměstí Ostravy! a každému návštěvníkovi Masarykova náměstí, jenž si s vítězným úsměvem bude odnášet kousek našeho nekvalitně zrekonstruovaného náměstí domů, ještě přelepí kámen logem Ostravy, aby nezapomněl…

  • další postřehy

  • Kuriózní a neviditelný přechod
  • Bílá kniha připomíná yettiho

  Anketa

  Aktuálně není k dispozici žádná anketa