Začalo jaro – je čas na úklid v centru II.

Dodatek k článku "Začalo jaro je čas na úklid".

Ukázkový přechod pro chodce, tak jak by to mělo vypadat všude, můžeme vidět u mateřské školky na Poděbradově ulici, kde je přechod označen dopravní značkou i zřetelnou zebrou.

Nejenom přechod na ulici Švabinského, který by potřeboval domalovat bílou zebru, ale i mnohé jiné přechody v centru by potřebovali po zimě poopravit.

Chybějící přechod u divadla Jiřího Myrona na ulici Čs. legií.

Po celé délce ulice Miličova nenajdete přechod pro chodce vůbec a na ulici Mlýnské od Nádražní až po Poštovní ulici přechod také zcela chybí.

Parkování na chodnících na Stodolní ulici , patří již ke každodenní rutině.

Parkující auta na Stodolní ulici, která nedodržují či zcela ignorují maximální dobu parkování (tj. 30 minut nebo 1 hodina), mnohokrát nemající za předním sklem ani časový parkující kotouč, nikomu na městě asi nevadí.

A takto dnes vypadá kdysi zrekonstruovaná ulice Stodolní…Že by ji chodci a tanečníci tak zničili?

-red-

III/2010

 1. Autor: Tencokida Hnuj

  22.4.2010 - 13.54

  …Tedy hluší a slepí příslušníci Městské policie, kteří svým ignorantstvím a zjevným lajdáctvím patří k největším vyžírkám městské kasy. Já jim říkám "komické dvojky bez kormidelníka ". Ale vážně. V Praze platí vyhláška, kdy za pohození špačku či žvýkačky na veřejném prostranství (mimo místa tomu určená, milí strážci zákona, samozřejmě) můžete dostat pokutu. Stodolní ulice se v pátek a v sobotu večer zaplní vším možným sajrajtem a to za tiché asistence výše zmíněných dvojic. Však co, ráno naklušou Technické služby a uklidí to. Ano uklidí. Za peníze daňových poplatníků. Tedy za ty stejné peníze, z kterých jsou placeni ti, kteří mají v popisu práce mimo jiné to, aby dbali nad pořádkem ve městě. Což platí i o zničených chodnících – díky parkování těžkých aut. Ptám se tedy – dělají to Městští strážci nepořádku schválně, že si zaměstnání pletou s "progulkou po bulvare" či je to dáno jejich genetickou výbavou ? V obou případech bych navrhoval totéž – odeslat je na Úřad práce. Ne však na kontrolu, zda je i tam dodržován pořádek, ale k evidenci.

 2. Autor: Tencokida Hnuj

  13.5.2010 - 9.48

  Budu kandidovat v příštích komunálních volbách. Chtěl bych se stát ředitelem Městské policie. Zde je můj volební spot : http://www.youtube.com/watch?v=C570byQCLpI
  ….takto vidím svou práci pro blaho obce, tedy vás všech. Díky za vaši podporu. Jak vidno z mého spotu, pouze ve mně máte záruku, že Městská policie bude opět fungovat ke spokojenosti Ostravaku a Ostravaček, o malych Ostravačkach a Ostravačcich ani nemluvě..

 3. Autor: Your Mum

  8.4.2011 - 13.56

  Tencokide, kaj sou sliby a předsevzetí? V parlamentu utopene v kantyně co?

Vložení komentáře


Další články

 • Editorial VI/2010
 • Mrtvé dědictví. Kdo přebírá zodpovědnost?
 • Co trápí obyvatele Fifejd?
 • Kultura Masarykova náměstí: srdce města, nebo místo „balkánské kultury“?
 • Ostravak vyzývá: Pane primátore a pane starosto, pojďte s námi bydlet
 • Opět tři vykřičníky, a čím dál tím dražší
 • Podpora občanů prodejny Zdravá výživa
 • Stromy do města patří, pane primátore! Kácení už bylo dost – bez zeleně město umírá
 • Začalo jaro – je čas na úklid v centru II.
 • Začalo jaro – je čas na úklid v centru
 • Aupark: investor natahuje lhůty, město je k němu stále tolerantní
 • Jan Becher je nejenom ředitelem Domu knihy Librex v Ostravě, ale i sympatickým Ostravanem
 • Postřehy

  • Bílá kniha připomíná yettiho

  • Je to určitě velmi zajímavý projekt. Bílá kniha ostravské kultury, která „vznikla“ jako součást kandidatury Ostravy na Evropské hlavní město kultury 2015, si klade za cíl podat přehledný souhrn základních informací o historii a současnosti ostravské kultury. Publikace, na níž se podílelo dvaačtyřicet autorů, je od druhé poloviny loňského roku prezentována na reklamních poutačích v ulicích města s tím, že bude k dostání v říjnu 2009.

   Nejeden Ostravak by si ji jistě rád koupil a po prostudování jí vyhradil pěkné místečko ve své knihovně. Jenže, to by Bílá kniha nesměla připomínat yettiho. Stejně jako o sněžném muži se totiž i o ní hodně mluví, ale nikdo ji zatím neviděl. „Kniha zatím vyšla v omezeném počtu výtisků jako nepovinná příloha přihlášky Ostravy na titul Evropské hlavní město kultury 2015. Její běžnou distribuci připravujeme a budeme vás o ní informovat,“ píše se už delší dobu na stránkách projektu Ostrava 2015.

   Nejsme i my samotní Ostravané snad součástí přihlášky na titul Evropské hlavní město kultury 2015 a nemáme nárok našeho yettiho vidět a pomoci při jeho realizaci? Pokud se ale jedná pouze o kandidaturu ostravského magistrátu, pak máme smůlu a musíme dále čekat, až nám město ukáže hotovou knihu o nás a našem městě.

  • další postřehy

  • Nešvar měsíce
  • Kuriózní a neviditelný přechod

  Anketa

  Aktuálně není k dispozici žádná anketa