Základem demokracie je svobodný přístup k informacím – pokračování

14.5.2010 - Dodatek k článku z časopisu Ostravak IV/2010

Dne 15.dubna jsem jménem Ostravaka zaslala tiskové mluvčí magistrátu paní A. Vojkovské následující email:

Dobrý den paní Vojkovská,
chtěla bych Vás požádat o zasílání veškerých tiskových zpráv, které město vydá a o zasílání informací ohledně chystaných tiskovek.
Předem děkuji a přeji hezký den.

Alena Chytilová

Ostravak

A dostalo se nám dne 23. dubna 2010 následující odpovědi:

Dobrý den, paní Chytilová.

K vašemu požadavku sdělujeme následující:

Zákon o obcích stanoví, že obce jsou povinny informovat veřejnost o činnosti obce, za což odpovídá starosta. Primátor města Ostravy v tomto směru spolupracuje s vybranými zástupci sdělovacích prostředků a organizuje tiskové konference. Jelikož zákon o obcích, ani jiný zákon, statutárnímu městu Ostrava neukládá povinnost obesílat pozvánkami nebo tiskovými zprávami všechny zástupce sdělovacích prostředků, rozhodli jsme se, po vyhodnocení současného stavu, Vaší žádosti nevyhovět.

S pozdravem

Andrea Vojkovská
tisková mluvčí
 
Magistrát města Ostravy
Kancelář primátora
Prokešovo  náměstí 8, 729 30 Ostrava
T +420 599 442 285        
M +420 737 225 300         
E avojkovska@ostrava.cz
W www.ostrava.cz

 1. Autor: Tencokida Hnuj

  16.5.2010 - 16.06

  Zeptal bych se A. Vojkovské, jaký je klíč pro výběr zástupců sdělovacích prostředků.
  Anebo bych se zeptal přímo starosty či primátora. Ale ne osobním či telefonickým dotazem, to by Vám taky při tom mohla prasknout bránice. Hezky písemně. Na to oni dají. I když jejich odpovědi jsou tragikomické i tak. A to prosím raději nic nevědět o jejich skutcích.
  Ale ta dpověď tiskové mluvčí, to je tedy síla . Zákon jim neukládá obesílat všechny – nu dobrá. A tímto obhajuje ….. stanovisko (své ?, Kajnarovo ? – nebo nedej bože OBČANŮ ? /žijeme přece v systému zastupitelské demokracie ? Nebo na to už metastázy na radnici zcela zapomněly ?). Stanovisko, že tedy neobesílají všechny a už vůbec ne ty, kteří to coby daňoví poplatníci požadují, ale jen VYBRANÉ zástupce sdělovacích prostředků. KDo je vybírá ? A JAK ? A PROČ zrovna tak ?
  Zavání to korupcí. Vždy , když někdo, kdo žije z peněz všech daňových poplatníků a spolupracuje POUZE S VYBRANÝMI, vzniká zde velké, velké podezření, že je za tím korupce. A nemusí jít o obálky. Ani pozvánky na rauty. Či udělování veřejných zakázek tomu či onomu.
  Stačí takto mít na své straně pouze "loajální ", vybrané, zástupce médií.
  A těm ostatním, byť to jsou také občané a daňoví poplatníci se prostě ukáže dlouhý nos a řekne se : "tůdle !". Což právě provedla A. Vojkovská.
  Herdek, najde se v těch čelednících aspoň jeden další Hovorka ? To jsou fakt všichni jako "jeden muž ", bez vlastního vědomí si své individuality ?. I ti pravicoví ? Dyť už si z toho snad museli uhnat chronickou schizofrenii. V tomto kontextu by mě zajímalo, kolik let je té tiskové mluvčí. A vzkázat jí : "Není ostudou se narodit blbej. Ostudou je i tak umřít. "

Vložení komentáře


Anketa

Aktuálně není k dispozici žádná anketa